• Slávnostné ukončenie šk. roka 2019/2020

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že slávnostné ukončenie školského roka sa uskutoční v utorok 30.6.2020 v priestoroch našej základnej školy.

Žiaci si prevezmú vysvedčenia od triednych učiteľov vo svojich triedach.

Žiaci majú so sebou rúško, papierové vreckovky a obal na vysvedčenie. Predpokladané ukončenie je medzi 9.00 – 9.15 hod.

ŠKD v tento deň nie je v prevádzke.

Obed v ŠJ bude vydávaný od 9.00 hod.

• A sme komplet!

• A dočkali sme sa!                                                                                                                                              Nastúpili sme všetci ( teda nie úplne všetci, ale dostatočný počet  na to, aby sme spravili prievan v triedach a na chodbách). Zmenili ste sa, vyrástli ste. Hlasy máte v porovnaní s ONLINE úplne iné. No stále ste to VY!!! VY, pre ktorých tam my - učitelia sme.

Čaká nás posledných šesť dní, tak si ich spoločne UŽIME!!!

Opäť ďakujeme Vám, milí rodičia, za doterajšiu spoluprácu a ústretovosť. Spolu sme to zvládli.

• Informácie súvisiace s nástupom žiakov do školy od 22.6.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

pozorne si prečítajte pokyny a usmernenia platné od 22.6. 2020 pre všetkých žiakov školy

1. Do školy nastúpia  len prihlásení žiaci 1.  až 9. ročníka.

2. Ostatní žiaci, ktorí nevyužili možnosť dobrovoľného nástupu do školy sa riadia pokynmi triednych učiteľov.

3. Vyučovanie začína o 7:50 hod.

4. Prezuvky si žiaci prinesú prvý deň.

5. Tlačivo vyhlásenia je na web stránke školy.

6. Odchod žiakov zo školy:

12.10 hod.

7. Povinnosti rodiča

Prosíme rodičov, aby žiakom dali  podpísané tlačivo, ktoré sa nachádza v prílohe ( pokiaľ nebudete mať možnosť vytlačiť si ho, dostanete ho k dispozícii v prvý deň nástupu do školy), ďalej zabezpečiť deťom na každý deň  2 ks ochranných rúšok a papierové servítky pre osobnú potrebu. Dezinfekcia a papierové servítky v triedach a WC sú zabezpečené školou.

Ďakujeme Vám za doterajšiu spoluprácu a ústretovosť a tešíme sa na stretnutie s Vami.

Tlačivá si môžete stiahnuť tu:

Príloha č.2 Vyhlásenie

• Návrat do školy

• Vážení rodičia, milí žiaci,

ako ste už určite postrehli, prichádza k ďalšiemu uvoľňovaniu opatrení v rámci uzatvorenia škôl a nás poteší Vaša prítomnosť na vyučovaní.

V priebehu  budúceho týždňa Vás oslovia triedni učitelia, aby zistili záujem žiakov o prezenčné vyučovanie a stravovanie v škole, nakoľko je nástup do školy stále dobrovoľný.

Žiaci, ktorí prejavia a potvrdia záujem, nastúpia od 22.6., ostatní budú pokračovať  vo vyučovaní v nastavenom systéme ako doteraz.

Tešíme sa na Vás.

• Pyžamový deň 12.6. - ukončený

• A máme tu poslednú úlohu v rámci projektu HRDÁ ŠKOLA :-), na ktorú ste sa asi najviac počas roka tešili. PYŽAMOVÝ DEŇ!!!! Ktorý vlastne majú starší žiaci každý jeden deň. Dokonca i počas online hodín, kedy jedine v pyžame stihnú spustiť Teams, aby nezmeškali vyučovanie.

My starší si to „odpyžamujeme“ doma, každá jedna fotka od Vás nám všetkým zlepší náladu a pokiaľ sa Vy mladší rozhodnete, že do školy v pyžame predsa len pôjdete, pošlite nám tiež pár fotiek, ktoré nám budú spomienkou na náš PYŽAMOVÝ DEŇ!!!!

• Prečo zbierať papier?

Všetci vieme, že recyklačný cyklus je ekologicky a ekonomicky výhodný. Šetrí energiu, znižuje ekologickú záťaž prostredia. Zberový papier je významnou surovinou napríklad pri výrobe hygienických, baliacich a obalových papierov. Naši žiaci ho každoročne nazbierajú niekoľko ton.

Vieme, že tona nazbieraného a spracovaného papierového odpadu zachráni 2,5 m3 drevnej hmoty.

Tak koľko sa nám tento rok podarí zachrániť m3?

Od 4. 6. 2020  počas pracovných dní v čase od 7.30 do 13.30 nám môžeš priniesť  papier  ku kontajneru, ktorý sa nachádza  v areáli školy. Následne ho preberie pán školník, odváži a zapíše si hmotnosť. Lebo pozor!!! Tento rok čím viac papiera prinesieš, tým väčšiu šancu máš vyhrať pre seba a svoju triedu „AKTÍVNE VOĽNO“ :-)

,,Aktívne voľno" si samozrejme vyberieš v mesiaci september.