• Ako to bude s rúškami?

Najcitlivejšou témou posledných dní bolo určite (ne)nosenie rúšok v interiéri škôl. Ak by ste sa v záplave informácií strácali, ponúkame stručný prehľad pre koho platia výnimky z nosenia rúšok.

Prosíme všetkých, aby mali na pamäti, že by mali chrániť seba aj ostatných.

#chranmesarozumom

Výnimky z nosenia rúšok podľa rozhodnutia ÚVZ SR platné od 2. septembra 2020 (od 06.00 hod.) do 14. septembra 2020 (18.00 hod.) platia pre:

• žiakov prvého stupňa ZŠ v interiéri školy v rámci výchovnovzdelávacieho procesu,
            • žiakov so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
            • deti do 3 rokov veku,
            • osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
            • žiakov pri konaní prijímacích skúšok, komisionálnych skúšok, jazykových skúšok, skúšok odbornej spôsobilosti na výkon povolania a pri ukončovaní výchovy a vzdelávania,
            • poslucháčov pri konaní štátnych jazykových skúšok,
            • deti v interiéri materskej školy a jaslí,
            • osoby pri výkone športu.
          • Otvorenie školského roka 2020/2021

Vážení rodičia, milí žiaci

Otvorenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční 2. septembra 2020 o 8.00 hod. na školskom dvore. Pri prvom nástupe žiaka do základnej školy predložte vyplnení Zdravotný dotazník a Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (Príloha č.1, Príloha č.2) .

Vzhľadom k danej situácii a v záujme bezpečnosti a zdravia žiakov ich budú organizovať triedni učitelia po jednotlivých ročníkoch ešte v areáli školy, kde sa postupne v rozostupoch presunú do tried. Následne dostanú všetky potrebné informácie týkajúce sa najbližších dní.

Organizačné pokyny:

V čase od 2.9. do 14.9.2020 je používanie rúšok v interiéri školy, resp. školského zariadenia pre žiakov 2. stupňa povinné. Pre žiakov 1. stupňa sú rúška odporúčané. V spoločných priestoroch školy sú pre všetkých žiakov povinné!

Vyučovanie začne 3.9.2020 o 7.50 hod.

Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná!

Do budovy školy môžu žiaci vstupovať od 7.00 hod. do 7.50 hod. len hlavným vchodom.

Pri vstupe do budovy sa bude robiť ranný filter (meranie teploty).

Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú s výnimkou žiakov prvého ročníka, ktorého môže sprevádzať vždy len jeden zákonný zástupca.

Odporúča sa  minimalizovanie zhromažďovania osôb pred základnou školou.

Rodič zabezpečí pre svoje dieťa na každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

Prosíme rodičov, aby dodržiavali pokyny vedenia školy.

Po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá rodič taktiež písomné Vyhlásenie o bezinfekčnosti (príloha č.2).

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, rodič bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Pevne veríme, že zodpovedným prístupom to spoločne zvládneme!!!!

Tešíme sa na stretnutie!!!