• O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Tento školský rok sa naša škola rozhodla zapojiť do celoslovenskej súťaže O2 Športová akadémia Mateja Tótha.

Ide aktuálne o jediný celonárodný projekt, ktorý sa venuje všeobecnej športovej príprave detí predškolského a mladšieho školského veku.

Projekt prináša škole a jej žiakom množstvo benefitov:

• záujmovú aktivitu na našej škole, pod značkou olympijského víťaza,
            • kompletné zabezpečenie chodu tréningového procesu,
            • tréningy 2x týždenne pre deti vo veku 7 – 11 rokov,
            • metodický materiál, oblečenie trénerov a detí,
            • športová sada pomôcok, ktorá sa stáva materiálno-technickým vybavením školy, škola je súčasťou lokálnych a celonárodných marketingových aktivít Športovej akadémie Mateja Tótha (účinkovanie detí v televíznych programoch, rozhovory v tlači, propagovanie školy na sociálnych sieťach),
            • výsledky testovania umožňujú včasné podchytenie športovo nadaných detí a rozvíjanie ich talentu. Úspešní športovci zvyšujú atraktivitu školy a ďalšie.

Aby sme sa stali súčasťou projektu, musíme sa zapojiť do on-line hlasovania a získať čo najvyšší počet hlasov pre našu školu. Celkovo sa  o víťazstvo uchádza 276 škôl. Pomôžte nám stať sa súčasťou O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Hlasovanie začína od 19.10.2020. Hlasovať sa dá raz denne. Dňa 21.12.2020 budú vyhlásení víťazi 40 akadémii, ktorí budú môcť mať tento jedinečný projekt na svojej pôde od februára 2021.

Hlasovať sa dá nasledovne:

1. Kliknúť na link: https://www.akademia.o2.sk/hlasovanie/6655
            2. Kliknúť na hlasovať za ZŠ BELADICE, zadať telefónne číslo, súhlasiť so spracovaním osobných údajov a kliknúť na Hlasuj.
            3. Po obdržaní kódu, zadať kód a odoslať.

Hlasovať sa dá každý deň raz!

• Informácie pre rodičov a žiakov 2.stupňa!

• Dňa 22.10. a aj dnes 23.10. v rámci triednických hodín boli žiaci poučení, akým spôsobom bude prebiehať vyučovanie, pripojili sa na Teams a Edupage a skontrolovali si funkčnosť hesiel.

Poučili sme ich aj o povinnosti dodržiavania školského poriadku, pokynov RÚVZ – zákaz zhromažďovania a nutnosti zodpovedne pristupovať k svojim povinnostiam v rámci dištančného vzdelávania.

Pravidlá pre dištančné vzdelávanie nájdete v linku pod textom.

V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností kontaktujte triedneho učiteľa svojho dieťaťa.

Pevne veríme, že sa nám podarí spoločne prekonať  i  toto obdobie a v decembri sa v škole spolu všetci stretneme.

• Dôležitý oznam!

Podľa rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva a Ústredného krízového štábu to v školstve bude znamenať nasledovné:

Od pondelka 26. októbra 2020 prechádza na dištančnú výučbu aj druhý stupeň ZŠ.

Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra 2020 by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Ak nie, bude sa pokračovať v dištančnej výučbe.

Prvý stupeň ZŠ ostáva na prezenčnej výučbe.

Pevne veríme, že sa situácia upokojí a stabilizuje a že v danom termíne sa nám podarí vrátiť  do škôl.

Všetci žiaci 2. stupňa (5., 6., 7., 8., 9. ročník) dostanú informácie k dištančnému vzdelávaniu dňa 23.10.2020 od svojich triednych učiteľov.

Prázdniny: Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok, vzhľadom na to, že cez víkend sa má konať plošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020 - opäť ide o obdobie v čase plošného testovania.

Prosím sledujte školskú stránku, v prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa dištančného vzdelávania kontaktujte priamo triedneho učiteľa svojho dieťaťa.

• Nové opatrenia!

•      So zhoršujúcou situáciou s počtom nakazených ochorením Covid-19 je potrebné upraviť opatrenia pre našu školu.

Nosenie rúšok je pre prvý a druhý stupeň základných škôl povinné!!!

Vzniká povinnosť nosiť rúška na 1. aj 2. stupni základnej školy vrátane výchovno-vzdelávacieho procesu, čiže každý žiak vo všetkých priestoroch školy. Zákonný zástupca musí zabezpečiť pre svoje dieťa každý deň minimálne dve čisté rúška a papierové jednorazové vreckovky.

Po vyučovaní sa nemôžu organizovať žiadne voľnočasové aktivity (krúžky ani žiadna mimoškolská činnosť. ŠKD pokračuje v normálnom režime za sprísnených opatrení.