• Prerušené vyučovanie v 3. ročníku

• Regionálny úrad so sídlom v Nitre  o d p o r ú č a  Základnej škole s materskou školou v Beladiciach,   p r e r u š i ť  prezenčné        v y u č o v a n i e  v treťom ročníku - od 29.11.2021 do 4.12.2021 (vrátane) na základe hlásenia osoby pozitívnej   na ochorenie COVID-19. Prerušenie prezenčného vyučovania v danej triede ako opatrenie na predchádzanie ochoreniam je nevyhnutné plniť ihneď, dňom doručenia tohto oznámenia. Všetky osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 - dňa 24.11.2021, t. j. žiaci 3.ročníka  sú povinní dodržiavať karanténne opatrenia do 4.12.2021 /vrátane/. Prezenčné vyučovanie žiakov 3.ročníka začne 6.12. 2012

• Oznamenie_ZSBeladice3.roc-2.pdf

• Poucenie_pre_osoby_v_karantene-1.pdf

• Oznam pre rodičov a žiakov 3.ročníka

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Beladiciach  oznamuje, že  od 30. 11. 2021  /utorok/ budú v karanténe  žiaci 3.ročníka. Žiaci  prechádzajú  na dištančnú formu vzdelávania z dôvodu podozrenia výskytu  Covid- 19. Podrobné pokyny k dištančnému vzdelávaniu podá triedna pani učiteľka. Bližšie informácie budú zverejnené na stránke školy na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

• Dôležitý oznam!!!

• Vážení rodičia,

od 29.11.2021 sú platné nové pravidlá. Bolo vydané nové rozhodnutie ministra školstva a aktulizovaný Školský semafor (obe v prílohe). Z tých najdôležitejších dávame do pozornosti tieto:

1. Vianočné prázdniny budú v termíne od 20.12.2021 do 7.1.2022.

2. Povinné nosenie prekrytia horných dýchacích ciest počas celého vyučovania.

3. Ak sa  žiak nezúčastní výchovy a vzdelávania v škole počas obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania aktuálne platným uznesením vlády Slovenskej republiky, považuje sa to za ospravedlnenú neprítomnosť.

4. Je nutné minimalizovanie miešania žiakov.

5. Rodič má povinnosť nahlasovať vykonanie Ag samotestu škole prostredníctvom triedneho učiteľa cez EDUPAGE. Trieda žiaka, ktorý mal pozitívny výsledok Ag samotestu ostáva doma – nemôže ísť do školy. Všetci žiaci, ktorí boli v úzkom kontakte so žiakom s pozitívnym výsledkom Ag samotestu za posledné 2 dni od jeho testovania alebo od objavenia sa prvých klinických príznakov (okrem tých, ktorí majú výnimku z karantény a neprejavujú príznaky COVID-19), kontaktujú svojho všeobecného lekára a prihlásia sa na PCR test cez korona.gov.sk.

6. O možnosti objednania ďalších samotestov vás budeme informovať.

7. Zatiaľ nie je podmienený nástup žiakov do školy samotestovaním.

Na záver Vám chceme poďakovať za spoluprácu v tomto náročnom období. Snažíme sa čo najlepšie zabezpečiť aj prezenčné, aj dištančné vzdelávanie pre našich žiakov.

Rozhodnutie_z_25.11.2021.pdf

Skolsky_semafor_z_26.11.2021-1.pdf

• Rúška opäť na vyučovaní

• Na základe Vyhlášky č.262 Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest je  od 25.11.2021 opäť povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest (nos a ústa) v priestoroch školy, teda nielen na chodbách školy, ale aj triedach.

• Vyhlaska_262.pdf

• Hrdá škola - DEŇ ÚČESOV

• V rámci projektu Hrdá škola sme včera zažili bláznivý deň. Do školy sme prišli so zaujímavými účesmi, ktoré zábavali všetkých naokolo.

• Záložka do knihy spája školy

• „Daj dieťaťu do rúk knihu a dáš mu vzdelanie. Čítaj spolu s ním a dáš mu celý svet.“

Naša škola sa zapojila po prvýkrát do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tento ročník sa niesol v znamení Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní. Na hodinách výtvarnej výchovy nastal v priebehu septembra a októbra čulý pracovný ruch. Mnohí žiaci robili záložky s láskou, s radosťou, s cieľom niekoho obdarovať. Pri realizácii projektu zažili naši žiaci veľa zábavy, dobrodružstva. Objavovali krásu a múdrosť kníh a radosť z priateľstva. Žiaci z ročníkov 1-9 si zvolili podľa zručnosti rôzne techniky – maľbu, kresbu, rôzne koláže. Potom už záložky  pohľadnice od našich žiakov  putovali v balíčku do našej partnerskej školy, ktorou bola ZŠ s MŠ Václava Havla Žďárec.

Veríme, že všetky záložky si nájdu  v partnerskej základnej škole svojich majiteľov a budú ich opatrovať s takou láskou, ako ich tvorili naši žiaci. Žiaci našej ZŠ sa stali nezvyčajnými poslami priateľstva, dobrosrdečnosti a čítania obľúbených kníh.

záložky vyrobené našimi žiakmi

záložky z partnerskej školy

• Práce piatakov

• Veľká pochvala patrí našim piatakom, ktorí si pre nás i Vás pripravili referáty a úžasné pomôcky. Na ich zhotovenie použili rôzne druhy materiálov a dokázali nám, že fantázii sa medze nekladú!!!