• VÝSTAVA SNP

•    Dnes sa naši deviataci zúčastnili VÝSTAVY SNP, ktorej lektormi boli študenti Strednej odbornej školy obchodu a služieb.

Výstava  približovala SNP- na jednej strane obrovská tragédia vo forme vojny, na druhej obrovské hrdinstvo Slovákov, ktoré bolo symbolom vzdoru a túžby slovenského národa po slobode. Práve SNP bolo aktom, ktorý Slovákov zaradil medzi víťazov nad fašizmom.

• Prečo zbierať papier?

Všetci vieme, že recyklačný cyklus je ekologicky a ekonomicky výhodný. Šetrí energiu, znižuje ekologickú záťaž prostredia. Zberový papier je významnou surovinou napríklad pri výrobe hygienických, baliacich a obalových papierov. Naši žiaci ho každoročne nazbierajú niekoľko ton.

Vieme, že tona nazbieraného a spracovaného papierového odpadu zachráni 2,5 m3 drevnej hmoty.

Tak koľko sa nám tento rok podarí zachrániť m3?

Od 18. 4. 2024 nám môžeš priniesť  papier každý pracovný deň  ku kontajneru, ktorý sa nachádza  v areáli školy.   Následne ho preberie pán školník, odváži a zapíše si hmotnosť. Lebo pozor!!! Tento rok čím viac papiera prinesieš, tým väčšiu šancu máš vyhrať pre seba a svoju triedu sladkú odmenu:-)

• Hviezdoslav Kubín 2024

• Krajské osvetové stredisko v Nitre pozvalo dňa 26.3.2024 víťazov školských kôl súťaže Hviezdoslavov Kubín na okresné kolo v umeleckom prednese poézie a prózy. Naša škola mala zastúpenie hneď v dvoch kategóriách a  na okresné kolo boli pozvaní dvaja žiaci.

Dávidko Hlava - žiak 2. ročníka a Hanka Hromádková - žiačka 4. ročníka, ktorá sa žiaľ zo zdravotných dôvodov okresného kola nemohla zúčastniť.

Ďakujeme Dávidkovi Hlavovi a prajeme mu veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

•     Tradične, aj tento rok sa naši žiaci zapojili do geografickej olympiády. Žiaci si zmerali
            svoje vedomosti a zručnosti v monotematickej, teoretickej i praktickej časti pri práci
            s atlasom.

Školské kolo v kategórii G vyhral Martinko Akúč.
            V kategórii F - 1. miesto získala Karolínka Homolová, 2. miesto Anička Cholujová a na 3.
            mieste
            sa umiestnil Jakubko Géci. Všetci boli úspešnými riešiteľmi, k čomu im srdečne
            blahoželáme !

V okresnom kole nás reprezentovali:
            V kategórii G – Martinko Akúč.
            V kategórii F – Anička Cholujová – bola úspešnou riešiteľkou a víťazkou spomedzi 19
            súťažiacich sa stala naša Karolínka Homolová, ktorá nielenže získala 1. miesto v okresnom
            kole ale postúpila aj do krajského kola!!!

Všetkým mladým geografom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a Karolínke
            držíme v krajskom kole palce !!!

PaedDr. Martina Novotová

• SUPER FLORBAL POHÁR DIEVČAT ZŠ

•       Dňa 28.2.2024 ZŠ s MŠ v Červenom Hrádku privítala florbalistky zo ZŠ Jedľové Kostoľany a naše dievčatá. Spolu 3 školy bojovali o postup do záverečného finále. Síce naše dievčatá do finále nepostúpili, ale bojovali na našom prvom florbalovom turnaji veľmi pekne, dali sme prvé góly a patrí im za to vďaka! Našu školu reprezentovali: Nela Šuhajdová, Karolína Homolová, Ela Korbeľová, Simona Kériová, Paulína Švecová, Nina Cebová a Vanessa Ondrišová.

Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a o rok ideme zase :-)

PaedDr. Martina Novotová