• Šaliansky Maťko

     • Dnes sa konalo okresné kolo v prednese slovenských povestí

      Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského.

      Naša škola mala zastúpenie hneď v dvoch kategóriách: 

      II. kategóriu reprezentovala žiačka 4.ročníka

                             Hanka Hromádková

      III. kategóriu reprezentoval žiak 7. ročníka                                         Matej Turza.

      Z celého srdca blahoželáme!!!

      Naši žiaci okrem nových zážitkov získali aj ďalšie podnetné informácie pri rozbore jednotlivých ukážok, ktoré vedia zúžitkovať v ďalšom  štúdiu. 

     • Okresné kolo dejepisnej olympiády

     •   Dňa 5.2.2024 sa konalo v Zlatých Moravciach okresné kolo dejepisnej olympiády, v ktorom nás úspešne reprezentoval náš žiak Jakub Géci. Obsadil krásne ôsme miesto, ku ktorému mu z celého srdca blahoželáme. 

       

       

      Zároveň mu prajeme veľa úspechov v jeho historickom bádaní!!!

     • Z denníka SMELÉHO LYŽIARA

     • Deň piaty!

       

      Moji milí lyžiari!!!!

           Ráno sa začalo nezvyčajne. V Zlatých Moravciach nás zastavila policajná hliadka. Samozrejme, všetko dopadlo v poriadku a my sme mohli pokračovať na ceste za Vami do školy.  A vy ste nás tam milo prekvapili. Posledný deň ste to všetci dali načas!!!

          Ak si teraz myslíte, že na piaty deň to len tak zhrniem v bodoch, veľmi sa mýlite. Napriek tomu, že ma únava tlačí do postele, nedá mi napísať pár vecí.

          Sme nesmierne s kolegyňou štastné, že po roku, bola opäť možnosť zorzanizovať LVVK. I keď snehové podmienky tomu nenasvedčovali, my sme sa nevzdávali a s podporou a pomocou riaditeľa školy sa nám ho podarilo aj uskutočniť!!!

           5-denný LVVK prebiehal v lyžiarskom stredisku SKI DROZDOVO. Vedúcou bola pani učiteľka Novotová a jej pravou rukou na svahu som bola ja.  No a ešte ste tu boli  vy:  Paulínka, Vaneska, Nina, Alex, Nela, Jurko, Karolínka, Simon, Ela, Eliška, Sebko, Maťko, Peťko, Jakubko, Maťko,  Celý týždeň ste pracovali v dvoch skupinách  pod vedením skúsených inštruktorov: Michal Minár, Michal Korim. Zdravotný dozor mala na starosti pani sestrička Evka Schönová. Celý výcvik prebehol bez vážnejších problémov a dovolím si povedať, že obe skupiny to zvládli na jednotku.

             Dnes sa konali spoločné preteky. Poradie bolo nasledovné:

       

      I.miesto          Paulína Švecová              27,02

      II.miesto         Alex Šíla                           29,27

      III.miesto        Juraj Hromádka                29,59

       

       

            Niekoľkokrát som Vám počas celého týždňa vravela, že nie je rozhodujúce vyhrať, ale to na svahu USTÁŤ!!! A vy ste to USTÁLI!!!

               Som nesmierne hrdá na každého jedného z VÁS!!! A pevne verím, že nielen ten drahocenný kov, ktorý ste si odniesli na krku domov, Vám bude pripomínať dnešný deň, ale i to všetko úžasné, čo sme spolu prežili, bude pre Vás krásnou spomienkou.

                Ďakujem kolegyni, pánovi riaditeľovi, našej pani vedúcej a jej kuchárkam, ktoré myslia na hladné krky svojich stravníkov aj mimo školy. Zdravotnej sestričke pani Evke Schönovej, pánovi Ing. Radovanovi Bakaľárovi, ktorý sa nám celý týždeň staral o bezpečný odvoz a bol vždy ochotný vyhovieť našim časovým požiadavkám a zástavkám :-) .  Všetkým úžasným rodičom, ktorí tolerovali naše  príchody, sponzorom a všetkým Vám, ktorí ste sa akokoľvek podieľali na tom, že náš LVVK sa mohol uskutočniť.

       

      PS1: a už mám slzy na krajíčku .....od šťastia....ja sa zajtra konečne vyspím...

      PS2: vypnite si budík, zajtra Vás tam ráno nikto nebude 7.30 čakať!

      PS3: v priebehu víkendu dám fotky z dnešného dňa SĽUBUJEM!!! Teraz mi už dochádza energia a náhodou by som zverejnila všetky a to by mi Paulínka neodpustila!!!

       

      DOBRÚ NOC LYŽIARI!!!!

       

      PS4: chystajte plavky, začína sa pripravovať KURZ PLÁVANIA!!!!

                                               

     • Z denníka SMELÉHO lyžiara!!!

     • Deň štvrtý...

      Ako začať....veľmi sa tešíme, že sa opäť meteorológovia zmýlili....alebo my sme viacej verili?  Počasie nám doprialo i dnes, slniečko síce už nebolo také ostré, ale predsa sa ukázalo...

       

      Ráno sme začali klasickou rozcvičkou, ktorá nám ako to pozorujem už štvrtý deň, robí asi najväčší problém 😊 Ale nebojte sa decká, na TEV budete cvičiť v lyžiarkach  a bude to o rok SUPROVÉÉÉ.

      Lyžovanie dnes prebehlo hladko, samozrejme boli aj pády. Prvenstvo stále drží tá istá osoba. Ja som to dnes ustála – pre zmenu som sa od Alexka bokom držala.

      Predsa mám kolená dve 😊

       

      Na desiatu sme mali fantastické muffiny, zo školskej jedálne. Mnohí by ich privítali zakomponovať do jedálnička, no ja som za dukátové buchtičky 😊

      Ďakujeme a pozdravujeme pani vedúcu a pani kuchárky.

       

      Chceli by sme pozdraviť aj všetkých  našich žiakov, dostávame od Vás spätnú väzbu. Veľmi nás to teší, že nás takto čítate!!!  Verte, na živo je to omnoho lepšie. Je to kopa zážitkov, skúseností...veď, keď dorastiete zažijete to tiež!!!

       

      Zajtra nás čaká veľký deň, budeme mať preteky, trať sa už pripravuje (dokonca preto zrušili  večerné lyžovanie 😊), možno prídu aj televízne stanice a budete vo večernom spravodajstve. Ak by náhodou nie, ja ich nahradím a odvysielame si to večer tu na školskej stránke 😊

       

      Lyžiari oddýchnite si!!!

       Zajtra sa na Vás tešíme!!!

     • Z denníka nesmelého lyžiara!!!

     • Deň tretí! Alebo polovica LVVK za nami :-(

       

      Ideme sumarizovať najzaujímavejšie udalosti z dnešného dňa:

       

      1, išli sme na dvoch minibusoch....v jednom decká nemali subwoofer (hádajte, v ktorom som sedela asi ja:-)

      2, nikto nemeškal, takže sme boli na Drozdove o 15 minút skôr, svah bol len náš

      3, lyžiarky obuté skoro bez pomoci...mne to aj začína chýbať pravidelne padať pred deckami na kolená  :-) (a lyžiarky zapínať)

      4, skupiny pracujú podľa pokynov inštruktorov - teda ak sa zrovna nechce zapojiť aj sedacia časť a šmyknúť sa z kopca po sediačky

      Pozor prvenstvo nezmenené, stále ho drží slečna zo Školskej ulice.

      5, povinný oddych bol - ale až doma, samozrejme som u každého bola a ako správny lyžiarsky fotograf, máme to zdokumentované. Nie, nie, v tom fitku cvičila len Ninka, ja som si vypila zatiaľ kávu

      6, áno spadla som dnes prvýkrát, vtedy to bolo ešte zábavné, no ten druhýkrát mal už svoje následky, snáď to zajtra rozlyžujem (ak nie Alexko ma  bude nosiť na rukách...on vie prečo)

      7, nejdeme veriť dohadom o zajtrajšom počasí, my chceme slniečko sa tak sa aj nastavíme...ale pre istotu, žeby tá naša viera zlyhala, nezabudnite si pribaliť náhradné oblečenie a nejaké menšie spoločenské hry

      8, a teraz šup-šup povinný oddych pokračuje

       

      Vidíme sa zajtra lyžiari!!!

       

       

       

       

     • Z denníka nesmelého lyžiara!

     • Deň druhý!

      Blahoželám!!!!! Všetkým nám,ktorí sme to dali ráno 7.30! (Snáď sa mladý muž SŽ polepší a zajtra bude v buse prvý).

      Včera som písala, aké sme mali počasie. Na diaľnici sme sa predbiehali s dažďovými kvapkami, dnes to bol iný svet. Počasie bolo priam  UKÁŽKOVÉ!!! Slniečko nám svietilo od rána.

      Dnes mi prešlo rukami minimum lyžiarok, neznamená to, že by sme  mali menej detí, ale dnes sme už mali šikovné deti, ktorých nejaká lyžiarka nezaskočí. Čo sa týka pádov...áno tých bolo pomerne dosť, myslím si, že prvenstvo v tomto drží slečna VO zo Školskej ulice.  Každopádne, sme všetci živí a zdraví!!!

      Zajtra lyžujeme len do 12.15, máme ,,nariadený povinný relax". Plavky, saunové kilty, osušky a kúpacie čiapky si nechajte doma!!!! Budeme relaxovať až tam!!! Nemyslím tým u mňa doma, ale každému dieťaťu doprajeme luxus v podobe pravého domáceho oddychu.

      Takže predpokladaný prídchod bude okolo 14.00. (bližšie info zverejním na stránke po odchode z DROZDOVA).

       

      vysvetlivky iniciálových skratiek:

      SŽ - Simon Žňava

      VO- Vaneska Ondrišová

       

       

     • Z denníka nesmelého lyžiara

     • Deň 1!!!

      „Prší....“  môžeme spať ďalej! Prehadzujeme sa na druhý bok.....a sladko sa opäť ponárame do spánku.

       

      Takto by to nejak mohlo začať, ale ....začalo sa to úplne inak!!!

      Prší!  No a? Vstávame, veď dnes nastal ten dlho očakávaný deň. Nejaké kvapky ( nočná veterná smršť) nám ho rozhodne nepokazia.  Rýchla ranná hygiena (vlasy nečešeme – pod prilbami nič nevidno). A šup na miesto určenia ZŠ s MŠ Beladice.

      A tu už s kolegyňou čakáme my a stále nechápeme, že to všetci dali  bez akéhokoľvek meškania. Nastupujeme do vyhriateho autobusu a vyrážame na náš spoločný LVVK 2024, ktorý sa koná v SKI DROZDOVO. Na diaľnici sa predbiehame s dažďovými kvapkami, jedna, druhá.....a už vystupujeme v lyžiarskom v stredisku.

      S údivom si mnohí kladú otázku: „To kde budeme lyžovať?“ 

      No na blate nie, i keď sa niektorí vrátili domov ako keby na tom blate naozaj lyžovali (pozdravujeme mamičku Simona). Obúvame lyžiarky, dávame prilby na hlavu..........a zrazu, zrazu prilby chýbajú...

      „Veď Richter kázala lyžiarky, lyže, palice....prilbu som nechal v triede 😊“. Áno príkaz znel jasne!  Neostávalo nám nič iné len si prilby požičať.

      Rýchla rozcvička...rozdelenie do skupín, nacvaknutie lyží a šup ho na vlek.....oblúk sem, oblúk tam....bum-bác...malý vlek, desiata (ďakujeme pani vedúcej a jej kuchárkam), veľký vlek, obed, najvyšší kopec.

      Áno dali sme to, po roku sme opäť na lyžiach. A ak zajtra predbehneme na diaľnici opäť tie kvapky, rozpíšeme sa viac. Teraz už ideme všetci povinne oddychovať.

       

      Zajtra sa vidíme lyžiari ( nebojte sa fotky z autobusu, keď Vám spieval Macko Uško a ste tak sladko spali, nezverejním, dnes ešte nie😊 ).

     • Karneval 2024

     •            Február je tradične mesiacom karnevalov a zábav. Fašiangy, symbol veselosti, zábavy a hodovania, sú v redukovanej podobe takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes. Každoročne patrí karnevalu jeden z fašiangových dní aj  v našej škole. Tento rok pripadol na dnes 2.2. 2024.

      Deti sa naň tešili celé týždne a  rozmýšľali, akú masku si tento rok zvolia. Do vyzdobených tried postupne vchádzali nápadité masky, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou. 

      Dôkaz o tom, že nám dobrá nálada nechýbala ani tento rok nájdete vo fotogalérií😊

      1. stupeň

      2.stupeň

     • OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI 2023/2024

     •                                                                                

                 Olympijský odznak všestrannosti(OLOV) je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského
      olympijského a športového výboru (SOŠV) určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a
      osemročných gymnáziách na území SR.
      Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov. Partnermi projektu sú
      Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) a Školský šport.
                 Cieľom projektu OLOV je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky
      pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie, identifikácia talentovaných žiakov smerom k ich
      prípadnej ďalšej športovej výkonnostnej úrovni vo vybranom športe a tiež podpora súťaživosti.
      Výber disciplín projektu je navrhnutý tak, aby zahŕňal základné pohybové schopnosti, ktoré tvoria základ
      športového výkonu (kondičné a koordinačné schopnosti):

                                                                                               Skok do diaľky z miesta znožmo
                                                                                               Ľah – sed za 30s
                                                                                               Vytrvalostný člnkový beh

                                                                                               Hod 2 kg plnou loptou (medicinbalom) vpred

                                                                                               Výdrž v zhybe nadhmatom
                                                                                               Člnkový beh 10x5m


          Naša škola sa do projektu zapojila aj tento rok. A máme aj 3 žiakov, ktorým sa podarilo získať
      odznak zdatnosti!


      1. Juraj Hromádka – 7. ročník - 90 percentil, 3700 bodov – STRIEBORNÝ ODZNAK ZDATNOSTI
      2. Simon Žňava – 7. ročník – 89 percentil, 3660 bodov, STRIEBORNÝ ODZNAK ZDATNOSTI
      3. Alex Šíla – 7. ročník – 82 percentil, 3370 bodov, BRONZOVÝ ODZNAK ZDATNOSTI


      Športovcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších športových úspechov!

                                                                          PaedDr. Martina Novotová

       

       

                     

     • Trója - divadelné predstavenie

     •        Dnes sme sa zúčastnili divadelného predstavenia s názvom Trója. Tento veľký epos, inšpirovaný nielen Homérovou Iliadou, rozpráva známe príbehy gréckych bájí - o najkrajšej žene na svete, o povestnom trójskom drevenom koňovi, o veľkých hrdinoch a mocných bohoch a o jednej veľkej láske, ktorá rozpútala najväššiu vojnu mytických dôb. Vizuálna a hudobná féria plná kúziel a mytologických bytostí zaujala nielen našich žiakov, ale i dospelého diváka. 

                  V celom deji sa pretínali línie dávnych hrdinov, olympských bohov i objaviteľa Tróje, Heinricha Schliemanna a jeho manželky Sofie.

     • Stolnotenisový turnaj žiakov ZŠ Mikroregiónu Tríbečsko

     • V telocvični ZŠ Žitavany sa dňa 1. decembra 2023 konal v poradí už 8. ročník stolnotenisového turnaja žiakov základných škôl Mikroregiónu Tríbečska. Okrem našej školy sa tohto podujatia zúčastnili: ZŠ Žitavany, ZŠ Sľažany, ZŠ Topoľčianky, ZŠ Tekovské Nemce, ZŠ Skýcov a ZŠ Obyce. Keďže účasť škôl bola vyššia ako v minulom ročníku, odzrkadlilo sa to aj na kvalite zápasov. Turnaj bol rozdelený do štyroch kategórii.
      Našu školu reprezentovali:
      Tomáš Beláň - 5. ročník
      Simon Žňava – 7. ročník
      Alex Šíla – 7. ročník
      Juraj Hromádka – 7. ročník
      Paulína Švecová – 9. ročník
      Najlepšie sa darilo Alexovi Šílovi, ktorý postúpil zo svojej skupiny do finálovej skupiny. Síce naši žiaci neboli na pódiu, ale bojovali a zase majú viac skúseností!


      Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy!


                                                                                                                                   PaedDr. Martina Novotová

     • OKRESNÉ KOLO – STOLNÝ TENIS DIEVČAT ZŠ

     • Dňa 28.11.2023 sa naše žiačky 9. ročníka Vanessa Ondrišová, Paulína Švecová a Natália
      Zlievska zúčastnili okresného kola v stolnom tenise v CVČ v Zlatých Moravciach. Dievčatá
      súťažili v dvojhrách i štvorhre. Síce ako družstvo sa neumiestnili na prvých 3 miestach ale
      snažili sa, bojovali a získali nové skúsenosti.


      Dievčatám za reprezentáciu našej školy ďakujeme!


                                                                                                             PaedDr. Martina Novotová

     • Vianočné posedenie v triedach

     • Básne, piesne, vinše a samozrejme bohaté a chutné občerstvenie, to všetko mali naši žiaci v posledný vyučovací deň v triedach. Samozrejme nechýbal vynikajúci vianočný punč, ktorý nám s láskou pripravili pani kuchárky a pani vedúca školskej jedálne.  

                      Ďakujeme!

     • Vianočné trhy

     •      Rok sa pomaly blíži ku svojmu záveru a naše domovy sa začínajú odievať do slávnostného šatu vianočnej výzdoby. V nejednom dome rozvoniava vianočné pečivo, počúvajú sa vianočné piesne a rodina sceľuje svoju lásku k jej členom. K tejto atmosfére už neodmysliteľne patria aj predvianočné trhy.

           Naša ZŠ s MŠ Beladice  už po niekoľkýkrát uskutočnila 17.12. vianočné trhy, prostredníctvom ktorých sa približuje k tradíciám sviatkov pokoja a vytváraniu pozitívnej predvianočnej nálady.

             Na trhoch z roka na rok nachádzame zaujímavejšie výrobky ako sú výtvarné práce žiakov, vianočné dekorácie, bižutéria, medovníčky, výrobky z dreva, keramika, pohľadnice a mnoho iných krásnych vecí.

            Vianočné trhy sú priestorom aktivity žiakov, ktorí si skúsia profesie dospelákov – predavačov, remeselníkov, floristov a množstvo ďalších. Žiaci počas predaja majú možnosť otestovať svoje komunikačné zručnosti, ale aj finančnú gramotnosť.

      Ďakujeme všetkým, ktorí nás každý rok podporujú.

      Za všetkých žiakov a detí  Vám ďakujeme!

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Školská 252, Beladice
   • zsbeladice@gmail.com,
   • 037/63 30 247, 037/63 30 388, ŠJ - 0376330535 MŠ V. CH. - 0376330603, MŠ B - 0376330262
   • Školská 252 951 75 Beladice 95175 Beladice Slovakia
   • 53459148
   • 2121407233
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje