• Vianočné posedenie v triedach

• Básne, piesne, vinše a samozrejme bohaté a chutné občerstvenie, to všetko mali naši žiaci v posledný vyučovací deň v triedach. Samozrejme nechýbal vynikajúci vianočný punč, ktorý nám s láskou pripravili pani kuchárky a pani vedúca školskej jedálne.

Ďakujeme!

• Vianočné trhy

•      Rok sa pomaly blíži ku svojmu záveru a naše domovy sa začínajú odievať do slávnostného šatu vianočnej výzdoby. V nejednom dome rozvoniava vianočné pečivo, počúvajú sa vianočné piesne a rodina sceľuje svoju lásku k jej členom. K tejto atmosfére už neodmysliteľne patria aj predvianočné trhy.

Naša ZŠ s MŠ Beladice  už po niekoľkýkrát uskutočnila 17.12. vianočné trhy, prostredníctvom ktorých sa približuje k tradíciám sviatkov pokoja a vytváraniu pozitívnej predvianočnej nálady.

Na trhoch z roka na rok nachádzame zaujímavejšie výrobky ako sú výtvarné práce žiakov, vianočné dekorácie, bižutéria, medovníčky, výrobky z dreva, keramika, pohľadnice a mnoho iných krásnych vecí.

Vianočné trhy sú priestorom aktivity žiakov, ktorí si skúsia profesie dospelákov – predavačov, remeselníkov, floristov a množstvo ďalších. Žiaci počas predaja majú možnosť otestovať svoje komunikačné zručnosti, ale aj finančnú gramotnosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás každý rok podporujú.

Za všetkých žiakov a detí  Vám ďakujeme!

• Riaditeľské voľno v piatok 22.12. 2023

• O Z N Á M E N I E

Riaditeľ ZŠ s MŠ Beladice oznamuje, že v

piatok 22.12. 2023

udeľuje

riaditeľské voľno pre základnú školu aj materskú  školu,

z dôvodu vysokej  chorobnosti detí, žiakov a zamestnancov školy.

Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 8.1. 2024.

Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam - vianočná akadémia zrušená

•     Važení rodičia, priatelia školy!

Vianočná akadémia, ktorá sa sa mala konať dňa 19.12.2023 je zrušená z dôvodu vysokej chorobnosti detí. Budeme sa snažiť aby úsilie Vašich detí  a načich žiakov nevyšlo nazmar.  Náhradný termín bude v januári.

• „Aj Vy môžete prispieť k tomu, aby mal niekto lepší život.“

•      Naša škola je zapojená do mnohých projektov, pravidelne sa zapájame do rôznych súťaží.
            Pre našich žiakov pripravujeme aktivity, ktoré posúvajú ich športové, umelecké, jazykové
            a iné schopnosti a zručnosti  na vyššiu úroveň. Ale mať srdce na správnom mieste, urobiť
            niečo len tak pre dobrú vec, mať z toho úžasný pocit a pritom nehľadieť na odmenu a čas
            strávený pomáhaním...to už chce človeka s veľkou dávkou empatie, ohľaduplnosti.

Sme veľmi radi, že opäť sa spomedzi Vás ozývajú hlasy spolupatričnosti a pomoci. Preto i tento rok spoločnou pomocou zorganizujeme:

„CHARITATÍVNU ZBIERKU PRE ĽUDÍ V NÚDZI“

• Poznávacia exkurzia Viedeň

•       V utorok, 5.12.2023 sme sa zúčastnili poznávacej exkurzie Predvianočná Viedeň.
                Našou prvou zastávkou bola Čokoládovňa Hauswirth v Kittsee, ktorá sa so svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe. Najskôr sme si pozreli krátky videofilm o firme, a potom sme absolvovali prehliadku výroby. Na záver sme ochutnali a zakúpili si ich čokoládové výrobky.

Z Kittsee sme sa presunuli do centra Viedne, kde sme navštívili Technické múzeum Viedeň. Toto múzeum nie je klasickým typom múzea tak, ako ho poznáme u nás. Na niekoľkých tematicky rozdelených poschodiach ponúka múzeum množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie rôznych zákonov fyziky a na pochopenie princípu fungovania mnohých zariadení okolo nás.

Poslednou zastávkou našej exkurzie boli vianočné trhy pred Zámkom Schönbrunn, kde sme zažili nezabudnuteľné chvíle a predvianočnú atmosféru Viedne.

Radostné pocity, ktoré sme prežívali z výletu, nám pri príchode do Beladíc umocnilo stretnutie s mikulášskym sprievodom.

Mgr.Alena Orolínová

• Mikuláš

•      Je len málo dní, na ktorých príchod deti čakajú tak, ako na Mikuláša. Aká by to bola škola a škôlka, ktorú by Mikuláš obišiel? Aj k nám zavítal.  Mikuláša, anjelov a čertov očakávalo najviac detí v materských školách. Veru, veru, radosť striedal strach. Tí, ktorí boli dobrí sa, samozrejme, nemali čoho obávať. A tí, ktorí boli neposlušní, čertovi sľubovali všetko možné. Aj slzičky sa kotúľali dole líčkom. Všetko sa na dobré obrátilo, Mikuláš bol štedrý, každému porozdával darčeky. Deti mu zaspievali, zatancovali a potom sa Mikuláš pobral k starším žiakom do školy -  i tu mnohým zmrzol úsmev na tvári :-)

• Stolnotenisový mesiac

• V mesiaci november sa žiaci druhého stupňa zúčastnili v CVČ v Zlatých Moravciach stolnotenisového turnaja. Aj napriek tomu, že nepostúpili do užšieho výberu, boli odhodlaní bojovať do poslednej chvíle.

Ďakujeme za reprezentáciu školy.