• Brána jazykov otvorená

• Dňa 25.9.2023 sme sa zúčastnili jazykovej súťaže Brána jazykov otvorená, ktorá sa konala v priestoroch Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. Podujatia sa zúčastnil trojčlenný tím K.Homolová, Š.Beláň, Vivienn Klučovská. Žiaci si zmerali svoje jazykové schopnosti so žiakmi z 26 základných škôl. V silnej konkurencii sme obsadili výborné 7.miesto.

Ďakujeme žiakom za úspešnú reprezentáciu školy.

Mgr.Alena Orolínová

• Hrdá škola - Deň školníka

• Myslíme si, že fotky z dnešného dňa nepotrebujú náš komentár.

Len jedno veľké - spoločné:

ĎAKUJEME!!!

Náš školník je super pán,

stráži celú školu sám.

Štetec, pílka, kladivo,

pozveme ho na pivo.

Všetko rýchlo opraví,

náladu nám vždy spraví.

Náš školník je super pán,

takmer ako SUPERMAN!

1.ročník

Poďakovanie prvákov svojmu SUPERMANOVI!

Pokrik druhákov so svojím náčelníkom!

• Hrdá škola - DEŇ ŠKOLNÍKA

• I tento rok sa naša škola zapojila do projektu HRDÁ ŠKOLA. Cieľom projektu je oživenie každodenného študentského života na škole prostredníctvom 12 aktivít!

• Biela pastelka - AKTUALIZOVANÉ

• Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať  83,25€.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Za akúkoľvek podporu vám ďakujeme.

Projekt zastrešuje pani učiteľka Šabíková.

• Prváčikovia

• Tento školský rok sa naša škola rozrástla o 15 nových žiakov, ktorí budú  prvé písmená, číslice a počítanie spoznávať vo svojej triede. Zdolávať prvé kroky a pomáhať im počas celého roka bude ich triedna pani učiteľka Záhorská!

A my všetci ostatní im želáme veľa úspechov!

• Účelové cvičenie

• Branné cvičenia sa na školách zachovali dodnes. Zmenil sa ale ich názov a sú o niečo kreatívnejšie. Tieto účelové cvičenia sú určené na to, aby sa žiaci naučili riešiť rôzne krízové situácie. Na našej škole sa branné účelové cvičenie odohralo dňa 7. a 8. septembra 2023.

• Slávnostné otvorenie šk.r. 2023/2024

• Septembrom končí leto, čas dovoleniek, prázdnin a začína opäť školský rok plný povinností. Po dvojmesačnej prestávke aj naša škola otvorila svoje brány.

Pri príležitosti začiatku nového školského roka svojich žiakov privítal riaditeľ školy Mgr. Michal Homola–poprial im veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý strávia v škole.

Slovo dostal aj pán starosta PhDr. Mário Žáčik, ktorý povzbudil deviatakov, poprial im mnoho síl v príprave na prijímacie pohovory a zároveň správnu voľbu svojho budúceho povolania.

Na ceste za poznaním všetkým prajeme veľa odhodlania, trpezlivosti a vytrvalosti. Veľa úspechov, milí žiaci a učitelia!