• Oznam pre žiakov a rodičov + priložené rozhodnutie RÚVZ

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Beladice oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia RÚVZ v Nitre, je vyučovanie od dňa 16. decembra – 22. decembra (vrátane) prerušené z dôvodu zvýšenej chorobnosti na chrípku, chrípke podobných ochorení a ďalších akútnych respiračných ochorení u detí a zamestnancov.

Vianočná akadémia sa konať 21.12.  nebude, avšak budeme sa snažiť aby úsilie Vašich detí a našich žiakov nevyšlo nazmar. Náhradný termín bude v januári:-)

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok po vianočných  prázdninách  9. januára 2023.

• Mikuláš

• Ozajstnou predzvesťou blížiacich sa Vianoc býva každoročne Mikuláš. Aj u nás vládla v tento deň veselá nálada. Žiaci a deti z materských škôl s radosťou privítali Mikuláša aj so sprievodom anjela a nezbedných čertov. Zaspievali mu pesničky, zarecitovali básničky. Mikuláš ich obdaroval sladkým prekvapením a sľúbil, že o rok príde zas.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• Dňa 28.11.2022  sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v  anglickom jazyku.

Kat.1A

1.miesto : Šimon Beláň

2.miesto : Simon Žňava

3.miesto : Simona Kériová

Kat. 1B

1. miesto : Vivienn Klučovská

2. miesto : Denis Kéri

3. miesto : Andrej Levický

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom  jednotlivých kategórií:  Šimonovi Beláňovi a Vivienn Klučovskej  prajeme  veľa úspechov v reprezentácii školy v okresnom kole.

• Olympiáda v nemeckom jazyku - školské kolo

• Dňa 25.11.2022  sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

Kat. 1B

1.miesto : Liliana Princzová

2.miesto : Vivienn Klučovská

3. miesto: Šimon Pecho

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazke Liliane Princzovej  prajeme  veľa úspechov v reprezentácii školy v okresnom kole.

• WORKSHOP V ANGLICKOM JAZYKU

• Angličtina je najviac používaným jazykom na svete a bez ohľadu na typ práce, znalosť angličtiny z nás robí rozhľadenejšiu osobu a zvyšuje naše šance. Dnes 5.12.2022 sa naši žiaci 8. a 9.ročníka zúčastnili jazykového workshopu, kde pracovným jazykom bola angličtina. Počas troch vyučovacích hodín sa žiaci venovali rôznym témam,  rozvíjali si jazykové zručnosti pod odborným vedením   doc. PhDr. Márie Hrickovej, PhD., ktorá pôsobí na Katedre anglistiky a amerikanistiky UKF v Nitre.Podujatie sa žiakom páčilo, a určite ich motivovalo k ďalšiemu učeniu sa anglického jazyka.

• ŠKOLSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Dňa 23.11. sa 7 žiakov našej školy zúčastnilo školského kola geografickej olympiády. Zmerali si vedomosti z geografie a zručnosti v práci s atlasom a mapou.Všetci boli úspešnými riešiteľmi, k čomu im srdečne blahoželáme!A aké je konečné poradie?

Kategória G:

1. miesto - Anna Cholujová (5. ročník)

Kategória F:

1. miesto - Karolína Homolová (6. ročník)

2. miesto - Juraj Hromádka (6. ročník)

3. miesto - Jakub Géci (6. ročník)

Kategória E:

1. miesto - Dávid Horvát (9. ročník)

2. miesto - Dominik Horvát (9. ročník)

3. miesto - Šimon Pecho (9. ročník)

Ďakujeme za reprezentáciu školy a postupujúcim žiakom držíme palce v okresnom kole!